23-210 Kraśnik
ul. Niepodległości 11 A/B

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 8:00-19:00

23-210 Kraśnik
ul. Niepodległości 11 A/B

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 8:00-19:00

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem jednej z najbardziej powszechnych chorób zębów – próchnicy.

Na istnienie próchnicy najczęściej wskazują następujące objawy: widoczne plamy na zębach (najczęściej w ciemnych kolorach), ubytki twardych części zębów, które mogą prowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba – miazgi, co z kolei prowadzi do dolegliwości bólowych.

 

ZEBY1

W skrajnych przypadkach próchnica może spowodować silny ból podczas żucia, a niekiedy do całościowego obumarcia zęba. Jest to bardzo nieprzyjemne dla pacjenta i może nieść ze sobą zagrożenie zdrowia – poprzez ognisko infekcji w zębie.

Nie trzeba wspominać, iż nieleczona próchnica znacznie zmniejsza atrakcyjność uśmiechu pacjenta. W niektórych przypadkach pacjent musi liczyć się z koniecznością usunięcia zaniedbanego zęba. W dobie rozwoju implantologii nie jest to problem estetyczny, ale nawet najlepszy implant nie zastąpi prawdziwego, naturalnego, zdrowego zęba.

W naszym Centrum Stomatologii proponujemy Państwu wysokiej klasy wypełnienia estetyczne,
które idealnie imitują naturalne, zdrowe zęby.

profilaktyka01

Na początku przeprowadzamy instruktaż higieny jamy ustnej.

* Dobór odpowiedniej szczoteczki, pasty oraz innych przyborów.

* Wybór odpowiedniej dla danego pacjenta metody szczotkowania i jej prezentacja na modelu.

* U pacjentów u których istnieje taka potrzeba wykonanie profesjonalnego oczyszczenia zębów oraz usunięcie kamienia nazębnego