Umów się na wizytę telefonicznie +48 81 710 83 77, kom. 605 584 384 lub online
zdrowe zębyprotetykaortodoncjaimplantywybielanie zębów
Implanty, korony, mosty, licówki!
Zdrowe zęby, Piękny uśmiech to Prima-Dent

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Dziecko to bardzo wrażliwy pacjent, żywo reagujący na wszelkiego rodzaju bodźce – tak psychiczne jak i fizyczne. Wizyta u stomatologa zawsze wiąże się z uczuciem lęku, a przykre przeżycia z takich wizyt dziecko pamięta przez długi czas. Wynikiem tego może być lęk przed gabinetem stomatologicznym w wieku dojrzałym.

Umiejętne postępowanie stomatologa wobec dziecka jest bardzo ważne. Lekarz powinien umieć zminimalizować uczucie lęku u małego pacjenta, co usprawni interakcje lekarz-pacjent, a to w przyszłości wpłynie na efektywność leczenia. Równie istotny jest także życzliwy stosunek lekarza do dziecka i informowanie go o przebiegu leczenia.

stomatologia-dzieciecaBardzo ważna jest także rola rodziców i opiekunów. Nie powinni oni straszyć dziecka przed wizytą w gabinecie i nie przekazywać nieświadomie swojej negatywnej postawy wobec leczenia stomatologicznego.

Aby zminimalizować lęk przed leczeniem stomatologicznym należy już około 2 roku życia oswoić dziecko z instrumentaruim i otoczeniem w gabinecie. Pomóc w tym może tak zwana wizyta adaptacyjna, będąca formą zabawy, nie wykonuje się wtedy żadnych zabiegów, ale jedynie przyzwyczaja dziecko do współpracy z lekarzem.

Duże doświadczenie w pracy z dziećmi pozwala nam ” uwolnić” je od obaw związanych z leczeniem stomatologicznym, “złapać” dobry kontakt, a tym samym zapewnić zdrowe zęby mleczne i piękny uśmiech.

Po wizycie w naszym gabinecie dzieci otrzymują niewielki prezent w postaci naklejek.

PRIMA-DENT Centrum Stomatologii - Gabinet Stomatologiczny
23-210 Kraśnik ul. Niepodległości 11 A/B
Umów się na wizytę telefonicznie +48 81 710 83 77, kom. 605 584 384 lub online
Top