23-210 Kraśnik
ul. Niepodległości 11 A/B

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 8:00-19:00

23-210 Kraśnik
ul. Niepodległości 11 A/B

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 8:00-19:00

Endodoncja


Obecnie wiele zębów “skazanych” na usunięcie da się wyleczyć.

Jest to możliwe dzięki wąskiej dziedzinie stomatologii zwanej endodoncją. Leczenie endodontyczne to po prostu leczenie kanałowe. W dużym uproszczeniu i bez zagłębiania się w szczegóły leczenie to polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i z systemu kanałowego korzeni zębów, mechanicznym i chemicznym opracowaniu tego systemu, a następnie szczelnym wypełnieniu materiałami specjalnie do tego stworzonymi.

Kluczem do sukcesu leczenia kanałowego jest mechaniczne i chemiczne oczyszczenie i poszerzenie kanałów korzeniowych na całej ich długości.

Jest to możliwe dzięki specjalnie do tego celu stworzonym i ciągle udoskonalanym narzędziom kanałowym.

Bardzo ważne jest, aby system kanałów był opracowany na całej jego długości. Dzięki urządzeniu zwanemu endometrem możemy zmierzyć długość kanału korzeniowego z dużą dokładnością. Wykorzystuje się tu zjawisko różnej przewodności prądu elektrycznego przez tkanki zębowe i tkanki znajdujące się poza zębem.

3.endomaster
ENDODONCJA-KR

Dzięki endometrowi można przeprowadzić prawidłowe leczenie kanałowe u kobiet w ciąży, co z uwagi na szkodliwość promieni rentgenowskich musiało być odkładane do czasu porodu. Liczne badania udowodniły, że powszechnie stosowana metoda pomiaru długości kanału korzeniowego oparta tylko na zdjęciu rentgenowskim jest często bardzo zawodna.
Po opracowaniu systemu kanałowego, oczyszczeniu a następnie jego osuszeniu przystępujemy do wypełniania kanału.

Dopiero na tym etapie możemy przystąpić do odbudowy korony zęba używając do tego materiałów wypełnieniowych lub bardzo często korony protetycznej. Tak przeleczony ząb ma szansę służyć jeszcze przez długi czas. Leczenie endodontyczne jest pracochłonne i czasochłonne. Wymaga specjalistycznego, drogiego oprzyrządowania oraz wiedzy i odpowiednich kwalifikacji.

Czasem zdarza się, że zęby wcześniej leczone kanałowo wymagają powtórnego leczenia. Najczęściej sygnalizuje to ból. Po powtórnym opracowaniu i dokładnym wypełnieniu systemu korzeniowego zęba, kość odbudowuje się, a zmiany oraz ból znikają.