Umów się na wizytę telefonicznie +48 81 710 83 77, kom. 605 584 384 lub online
zdrowe zębyprotetykaortodoncjaimplantywybielanie zębów
Implanty, korony, mosty, licówki!
Zdrowe zęby, Piękny uśmiech to Prima-Dent

Problemy protetyczne

W naszym gabinecie pacjenci mają dostęp do każdej, najbardziej nawet zaawansowanej techniki protetycznej. Wysokiej jakości protezy akrylowe, nylonowe, szkieletowe, bezklamrowe (różne systemy zamków protetycznych, od najprostszych po najbardziej wyrafinowanych). Klasyczne korony ceramiczne, galwaniczne, kompozytowe, pełnoceramiczne ( Zirconia, Enpress ), mosty pełnoceramiczne oraz wszystko to co oferuje współczesna protetyka.

Współpracujemy bowiem z najlepszymi laboratoriami protetycznymi, których profesjonalizm jest wysoko ceniony. Indywidualnie podchodzimy do każdego pacjenta, nawet najbardziej wymagającemu, zaproponujemy satysfakcjonujące go rozwiązanie protetyczne pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym.

protetyk01Protetyka stomatologiczna – czyli uzupełnianie braków zębowych

Protezy stomatologiczne są aparatami leczniczo-rehabilitacyjnymi. Korzystając z synonimów możemy użyć takich określeń jak: proteza zębowa, konstrukcja protetyczna, uzupełnienie protetyczne, dostawka protetyczna. W ciągu ostatnich lat ta dziedzina stomatologii osiągnęła bardzo wysoki poziom. Nie znaczy to jednak, żeby zaprzestać leczenia zębów, a w konsekwencji ich usuwania. Należy pamiętać, że proteza jest i bez względu na postęp technologiczny na zawsze pozostanie ciałem obcym w jamie ustnej.

Do protezy można się do przyzwyczaić, ale nie wolno zapominać o tym, że należy ją czyścić jak własne zęby. Nie boli, ale często nieprawidłowo wykonana może być przyczyną zaburzeń czynnościowych prowadzących do zmian w przyzębiu i stawach skroniowo – żuchwowych. Pamiętajmy jeszcze o jednym- proteza nie jest wieczna i po pewnym czasie należy ją wymienić.

Uzupełnienie jest konieczne jeżeli doszło do utraty zębów. Każda nawet pojedyncza luka stwarza zagrożenie dla sąsiadujących z nią zębów. Zęby mają tendencję do pochylania się, a nawet przesuwania w kierunku wolnej przestrzeni. Ząb przeciwstawny wysuwa się z zębodołu, staje się “dłuższy”, a to w konsekwencji może doprowadzić do jego utraty.

Większe braki w uzębieniu są często przyczyną patologicznego starcia pozostałych zębów, ich rozchwiania, a także schorzeń stawów skroniowo – żuchwowych. Dlatego, im wcześniej zostanie wykonana proteza, tym lepiej.

W zależności od istniejących warunków w jamie ustnej, stosowane są różne rodzaje uzupełnień protetycznych.

PRIMA-DENT Centrum Stomatologii - Gabinet Stomatologiczny
23-210 Kraśnik ul. Niepodległości 11 A/B
Umów się na wizytę telefonicznie +48 81 710 83 77, kom. 605 584 384 lub online
Top